A fenntartható fejlődés minden korábbinál nagyobb hangsúlyt kap életünkben. Az energiaszegénység létező fogalom, és hátulütőit mind inkább megtapasztaljuk. Nem véletlen, hogy egyre többen keresik a megújuló energiaforrások alkalmazását. Az ehhez szükséges rendszerek technológiájával és gyártásával immáron 12 éve foglalkozik a Jüllich Technology. Az innovatív megoldások iránti elkötelezettség jegyében született meg a SunUp hatékonyságfokozó, mely egyedülálló szabadalomként szolgálja a napelemes rendszerek 50-80%-os feszültségnövekedést és ezáltal a hatékonyságnövelést.
Jüllich József az innovatív technológia megoldások híve
A Jüllich József a fenntarthatóság nagykövete, a JüllichTechnology alapítója és tulajdonosa új technológiai megoldások kutatásával azon dolgozik, hogy a kényelem és a fenntarthatóság közötti szakadék minél kisebb legyen. A klímaváltozás következtében egy sornyi tényező változik, az innovatív megoldások viszont azt az állandóságot adják hozzá az otthon komfortos használatához, amire nagy szükség van.
Kevesebb napelem panel is elegendő lehet!
A SunUp titka abban rejlik, hogy a napelemek által leadott hatékonyságát nagymértékben növeli, s ennek köszönhetően akár kevesebb panel felszerelése is elegendő lehet. A CE minősítéssel rendelkező, szabadalmaztatott találmány 3 év alatt került kifejlesztésre, tesztelését pedig további 1 év alatt végezte a cég. A piacon egyedülálló helyet elfoglaló találmány nem összetévesztendő a napelem optimalizálóval.
Nincs több elveszett energia!
Nem ritka, hogy a napelem panel egyes cellái még nem kapnak a megfelelő feszültség előállításához elegendő napenergiát. A többi cellában könnyen lehet, hogy már kialakultak a szükséges töltéshordozók. Ezt a hasznosítható energiát a SunUp segítségével már ki lehet használni, sőt, már legalább 5-10 V-os kimeneti feszültség mellett is lehet energiát kinyerni a rendszerből. Arról van tehát szó, hogy amikor az inverter működési küszöbfeszültségét még nem éri el a keletkezett töltés, akkor is lehetséges a keletkezett energia hasznosítása.
Rendszertől függően akár 50-80%-os feszültségnövekedés érhető el!
A Jüllich József nevéhez kötődő szabadalomnak köszönhetően tehát a napelem táblák eltérő feszültsége kompenzálható, kiegyenlíthető. Amennyiben valamelyik panel energia termelése csökken, akkor napelem fokozó modullal mégis maximális teljesítmény adható le. Természetesen a dőlés szögek, a tájolás, az árnyékolás, a hőmérsékleti eltérések, vagy például a pára befolyásolhatják az egyes panelek működését, s rajtuk keresztül a napelem hatékonyságfokozó modul hatékonyságát is. Alapvetően elmondható, hogy a Jüllich Technology szabadalma segít 80%-os feszültségnövekedést elérni, de egyéni beállításoktól függően is 50-80% között mozog ez az érték, ami valljuk be, nem rossz opció.
Az energiahatékonyság egyre fontosabb szerepet tölt be a jövőben. Nehéz egy olyan világot elképzelni, ahol az energiaválság és a megfizethetetlen energia uralja a társadalmat. A jövő most kezdődik. A SunUp nemcsak a háztartások költségeinek visszaszorításában tölt be fontos szerepet, hanem annak a bizonyos, sokat emlegetett ökológiai lábnyom csökkentésében is.